Aktualności
Kalendarz imprez
Harmonogram
Kultura
Sport
Rekreacja
Galeria zdjęć
Archiwum
O nas
Kontakt
1. Halowy Turniej Piłki Nożnej...
2. III Regionalny Młodzieżowy ...
3. Koncert Uczniów Ogniska Muz...
4. VII Nocny Deblowy Turniej T...
5. Harmonogram zajęć podczas f...
6. Harmonogram Ferii Zimowych ...
7. Ferie Zimowe 2014 z GOKSiR-...
8. Koncert
9. Finał 22. Finału Wielkiej O...
10. Miejsca w wolnym ognisku kl...
 
     
  Dni Gminy Pruszcz rozpoczęły się obchodami Święta Ochotniczej Straży Pożarnej 26 kwietnia w Serocku. Uroczyste obchody połączone były z wręczeniem medali i odznaczeń dla wyróżniających się strażaków, a zwieńczeniem dnia był festyn rekreacyjny dla mieszkańców gminy. Piękna pogoda i dużo atrakcyjnych propozycji - szczególnie dla dzieci- przyciągnęły wielu zainteresowanych taka formą spędzania wolnego czasu. W części artystycznej wystąpili: Regionalne Studio Piosenki z Bydgoszczy , zespół gitarowy z GOKSiR- u, orkiestra dęta OSP z Pruszcza oraz Kapela "Koronowiacy" z Koronowa.Kontynuacją Dni Gminy Pruszcz była "Majówka Europejska" 2 maja w Pruszczu pn. "My z Unią , Unia dla Nas
". W związku z przystąpieniem 5 lat temu Polski do Unii Europejskiej festyn majowy ukierunkowany był na wydarzenia związane z obecnością naszego kraju w UE.
Przeprowadziliśmy wiele konkursów i zabaw o tematyce unijnej. Z tej okazji uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe gadżety: koszulki, torby, długopisy, kubki, płyty i publikacje zawierające informacje dotyczące wykorzystania środków unijnych w naszej gminie.

Mieszkańcy gminy mogli również degustować potrawy przygotowane przez panie (Parlin) z Lokalnej Grupy Działania "Zakole Dolnej Wisły.; Odbył się mecz piłki nożnej sołtysi kontra radni (wynik pozostał tajemnicą), oraz konkurs ogłoszony dla sołectw na "najładniejszego" stracha na wróble. Zwyciężyło sołectwo Małociechowo.
Na scenie prezentowały się : formacje taneczne "Arabeska" z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Regionalne Studio Piosenki z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy, orkiestra Dęta OSP z Pruszcza, i zespół muzyczny De Luzers z Inowrocławia
.


W dniach od 13-20.02.2009r. 28 osób z Gminy Pruszcz wyjechało na ferie zimowe do Zawoji. Pogoda, atmosfera i dobre humory dopisały. Młodzież uczyła się i doskonaliła umiejętności jazdy na nartach, korzystała z basenu i hali sportowej.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
          5 października w GOKSiR w Pruszczu odbył się piknik rodzinny p.n. "Spiżarnia" swoje przetwory owocowo - warzywne prezentowały wsie: Cieleszyn , Serock, Parlin, Grabówko, Mirowice, Małociechowo, Brzeźno, Niewieścin, Wałdowo.
Zadaniem wsi było upieczenie jabłecznika lub szarlotki, które wzięły udział w konkursie.
          Smak wypieków oceniał p. Dariusz Fryckowski - cukiernik, p. Anna Krawańska z Międzygminnego Ośrodka Pomocy. W konkursie wygrało Małociechowo,
II miejsce Mirowice, III Niewieścin.
          Jabłka jako owoc dominujący królowały na wszystkich stoiskach. Stare gatunki jabłek z sadów doliny Wisły były również przedmiotem konkursu: odgadywano ich nazwy.
Piknikowi towarzyszyła część artystyczna. Wystąpił zespół gitarzystów, Młodzieżowe Studio Piosenki i Sławek Wareliś z Cieleszyna.