Aktualności
Kalendarz imprez
Harmonogram
Kultura
Sport
Rekreacja
Galeria zdjęć
Archiwum
O nas
Kontakt
1. Halowy Turniej Piłki Nożnej...
2. III Regionalny Młodzieżowy ...
3. Koncert Uczniów Ogniska Muz...
4. VII Nocny Deblowy Turniej T...
5. Harmonogram zajęć podczas f...
6. Harmonogram Ferii Zimowych ...
7. Ferie Zimowe 2014 z GOKSiR-...
8. Koncert
9. Finał 22. Finału Wielkiej O...
10. Miejsca w wolnym ognisku kl...
 
     
  XI PRZEGLĄDU TEATRÓW EKOLOGICZNYCH EKO- TEATR

Dnia 20 kwietnia 2010 r. odbył się w Domu Kultury w Łowinku XI Przegląd Teatrów Ekologicznych "Eko- Teatr". Wzięło w nim udział 10 grup teatralnych z: Niewieścina, Stronna, Serocka, Michala, Błądzimia, Przysierska, Lipinek, Świekatowa, Łowinka oraz GOKSiR w Pruszczu.
Zespoły spotkały się, aby poprzez wspólną zabawę w teatr promować ekologię.
Przegląd zorganizował oraz GOKSiR w Pruszczu, Szkoła Podstawowa w Łowinku oraz Urząd Gminy w Pruszczu,
Jury w składzie: Wanda i Eugeniusz Rzyscy oraz Grzegorz Tomaszewski po obejrzeniu wszystkich przedstawień postanowili przyznać następujące nagrody:
Grand Prix ( ufundowane przez Wójta Gminy Pruszcz)- Grupa Teatralna "I co z tego" z GOKSiR w Pruszczu
W kategorii szkół podstawowych:
I nagroda- Grupa Teatralna "Ciapciaki" ze SP w Łowinku
II nagroda - Grupa Teatralna " Bombelki" ze SP w Stronnie
III nagroda - Grupa Teatralna " Bez Nazwy" ze SP w Niewieścinie
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I nagroda - Grupa Teatralna " Echo" - z Gimnazjum w Świekatowie
II nagroda - Grupa Teatralna "Nowi"- z Gimnazjum w Serocku
III nagroda - Grupa Teatralna " Tango" z Gimnazjum w Michalu.

Wyróżnione zespoły otrzymały upominki rzeczowe ( radiomagnetofony, odtwarzacz DVD,
drukarki, aparaty fotograficzne). Wszystkie przybyłe na przegląd grupy otrzymały dyplomy, słodycze oraz wspaniałe drzewka. Ponadto jury przyznało wyróżnienia indywidualne za kreacje aktorskie dla:
Bartka Kujawskiego, Zuzi Poćwiardowskiej, Michała Poćwiardowskiego, Roberta Kwiatkowskiego, Zuzi Gacy, Renaty Piety, Wiktorii Kwaśna, Pauliny Białek, Pauliny Kwasigroch, Martyny Orzechowskiej, Agnieszki Barszcz, Darii Betańskiej, Weroniki Przybyła, Daniela Agackiego, Zuzi Oremno, Sandry Maciąszek, Macieja Karolczyka, Patrycji Kujawskiejoraz Jakuba Ossowskiego.

W trakcie "Eko- Teatru nastąpiło podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej. W tym roku nosił on tytuł " Piękno naszej ziemi. Ptaki- niezwykłe stworzenia. Na konkurs wpłynęły 102 prace. Jury w składzie: Janusz Radecki, Wojciech Chmieliński oraz Ewelina Baumgart przyznało następujące miejsca: w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce- Weronika Przybyła- SP Stronno, II miejsce Weronika Kuchno SP Łowinek oraz Agnieszka Grzela SP nr 7 W Świeciu. Wyróżnienia przyznano Zuzannie Ziemer, Angelice Małkiewicz z SP w Łowinku oraz Jakubowi Mucha z SP w Stronnie. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce przyznano Mikołajowi Sukiennikowi z Michala, II miejsce Anecie Jackowskiej z Michala. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Korona również z Michala. Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Ewie Woźniak z SP w Pruszczu.
Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było oglądać w czasie odbywającego się " Eko- Teatru.


PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Łowinek 14 stycznia 2010 r.Jury w składzie:
Andrzej Żółkoś
Henryk Nawotka
Maria Sobczak

po wysłuchaniu wszystkich wykonawców - uczestników Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej postanowiła przyznać następujące nagrody:
w kat. klas I- III szkół podstawowych:
za zdobycie I miejsca nagrodę otrzymuje Martyna Orzechowska ze Szkoły Podstawowej w Łowinku

w kat klas IV-VI szkół podstawowych:
za zdobycie I miejsca nagrody otrzymuje duet- Julia Górka i Oliwia Wlaźlak ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu
za zdobycie II miejsca nagrodę otrzymuje Zuzanna Ziemer ze Szkoły Podstawowej w Łowinku

w kat. klas gimnazjalnych:
za zdobycie I miejsca nagrodę otrzymuje Robert Kwiatkowski z Gimnazjum w Serocku

za zdobycie II miejsca nagrodę otrzymuje Daria Betańska z Gimnazjum w Serocku
.


Gwiazdka w Małociechowie
Dziewczęta z grupy teatralnej "I co z tego", przygotowały i poprowadziły na Gwiazdce w Małociechowie zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Spotkanie Wigilijne.

Dnia 15 grudnia 2009 r. w Domu Kultury w Łowinku odbyło się po raz drugi "Spotkanie Wigilijne" dla osób starszych i samotnych. Panie z grupy "Bellis" przygotowały na tę okazje smaczne, tradycyjne dania wigilijne. Blisko 50 osób zasiadło do wigilijnego stołu. Ksiądz Tadeusz Daniszewski złożył wszystkim serdeczne życzenia. Imprezę uświetnił występ grupy teatralnej " I co z tego" z naszego ośrodka, która swoim występem wprowadziła zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Współorganizatorem spot
kania była Rada Sołecka wsi Łowinek.
Andrzejki

28 listopada odbyły się po raz kolejny "Andrzejki" w Domu Kultury w Łowinku. Zabawy nie było końca. Wspólne wróżby andrzejkowe oraz konkursy dla dzieci i dorosłych cieszyły się dużym powodzeniem. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszy raz swoje umiejętności aktorskie w krótkich scenkach kabaretowych zaprezentowały członkinie grupy "Bellis."


Warsztaty teatralne

W sobotę 3 października w Domu Kultury w Serocku odbyły się warsztaty teatralne pt. " Teatr w szkole". Wzięło w nich udział 15 nauczycieli z Pruszcza, Serocka, Stronna, Świekatowa, Niewieścina i Łowinka. Spotkanie poprowadziła Dorota Nowak- aktorka, pedagog teatralny, absolwentka Państwowej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się min. jak zbudować grupę teatralną, w jaki sposób dobierać repertuar, jaką rolę w przedstawieniu pełni rekwizyt, kostium, dźwięk i światło. Poprzez wspólne ćwiczenia uczyli się jak wypełniać przestrzeń sceniczną i budować ruch sceniczny. Ważną częścią spotkania okazała się wzajemna wymiana doświadczeń oraz dyskusja na temat ograniczeń, jakie niewątpliwie pojawiają się w pracy z grupą teatralną w szkole. Uczestnicy warsztatów otrzymali wiele cennych wskazówek i inspiracji do pracy z uczniami.

"Spiżarnia"

4 października odbyła się II edycję imprezy pn. "Spiżarnia". Wzięło w niej udział 7 sołectw: Brzeźno, Małociechowo, Niewieścin, Grabówko, Bagniewo, Łowinek i Parlin.
Wszystkie sołectwa przygotowały przetwory zarówno owocowe jak i warzywne. Można było degustować i oczywiście kupować.
W konkursie na najlepszą szarlotkę i jabłecznik zwyciężyło ciasto z Niewieścina, II miejsce zajęło Grabówko a III exeqwo Parlin i Łowinek.

Pożegnanie lata

W niedzielę 6 września 2009 r. Grupa Kobiet "Bellis" działająca przy naszym ośrodku zorganizowała POŻEGNANIE LATA PRZY OGNISKU. Impreza odbyła się przy Domu Kultury w Łowinku. Nie zabrakło wspólnych śpiewów przy akompaniamencie akordeonu oraz pieczenia kiełbasek na ognisku. W tym samym dniu odbyły się Dożynki Parafialne, na które Panie wykonały wieniec.Turniej Piłki Siatkowej na trawie

25 lipca odbył się II Turniej Piłki Siatkowej na trawie. Wzięły w nim udział 4 drużyny: Pozoranci, Poniatowskiego z Pruszcza, Michał Draganek Team, oraz Zespół z Serocka.
Mimo kapryśnej pogody zarówno kibice jak i sami gracze bawili się świetnie.
Turniej wygrała drużyna Pozoranci utworzona przez zawodników z Pruszcza i Bydgoszczy.

Nocna biesiada przy ognisku

W niedzielę 12 lipca Grupa Bellis działająca przy GOKSiR w Pruszczu zorganizowała "Nocną biesiadę przy ognisku" w DK w Łowinku. Panie przygotowały kiełbaski na ognisko i domowej roboty ciasto. Mieszkańcy Łowinka bawili się do północy tańcząc i śpiewając znane pieśni i piosenki przy akompaniamencie akordeonu i blasku płonącego ogniska.


WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W dniach 8- 11 lipca 2009 r. grupa teatralna "I co z tego" wyjechała na wycieczkę do Gdańska. Młodzież brała udział w warsztatach plastycznych "Proste jak drut" gdzie uczyła się wykonywać ozdoby z drutu. Z zainteresowaniem obejrzała wystawę 16 monumentalnych rzeźb z piasku "Duch Gdańskiej Architektury" oraz spektakl Teatru Amareya pt. "Exit". W programie nie zabrakło zwiedzania Gdyni ( Akwarium Morskie) oraz sopockiego molo. W Gdańsku grupa odwiedziła Muzeum Narodowe - wystawę malarstwa oraz wystawę pt. "od Grudnia 1970". W Gdańskim Kinoplexie obejrzała "Epokę Lodowcową" w wersji 3D. Miała również możliwość wzięcia udziału w projekcie gdańskich artystów pt. "Świątynia miłości" ,czego dowodem jest fotka z nieśmiertelnym Królem rock'n' rolla- Elvisem !!! Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła wystawa ISLANDEA - z Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zabaw na plaży. Wieczorami młodzież oglądała jachty zacumowane przy gdańskim wybrzeżu oraz tańczyła i śpiewała szanty ( ku uciesze publiczności i występujących artystów).


Zajęcia plastyczne w Pruszczu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć plastyczno- rekreacyjnych, które odbyły się w dniach od 6.07-10.07 w Pruszczu.
Kapryśna pogoda spowodowała że dzieci z przyjemnością uczestniczyły we wspólnych działaniach a efekty ich pracy są podziwiane nie tylko przez rodziców."Coś z niczego"

Zakończyła się pierwsza część zajęć z cyklu "Coś z niczego" odbywającego się w ramach akcji "Lato 2009" w Domu Kultury w Łowinku. Dzieci z Łowinka i Łaszewa przez 5 dni wykonywały kwiaty i motyle z plastikowych butelek oraz Collage pt "Impresja letnia" wg obrazu Moneta. A o to efekty ich pracy…Noc Świętojańska
20 czerwca wspólnie z mieszkańców sołectwa Łowinek bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki ludowej na imprezie Noc Świętojańska.
Zwyczaje związane z Nocą Kupały przedstawiła grupa teatralne z Klonowa- śpiewając, tańcząc przy ognisku a następnie korowodem przeszliśmy nad stawy by rzucić na wodę tradycyjne wianki uplecione przez dziewczyny. Część kulinarną przygotowały panie z grupy Bellis.

Poznajemy sąsiadów
Miłośnicy ogrodów, kwiatów a szczególnie rododendronów (wrzosowate) uzyskali dużo interesujących informacji na temat sadzenia, odmian, oraz wymagań uprawowych tych roślin w trakcie spotkania z Januszem Radeckim, którego mieliśmy przyjemność gościć 22 maja w Wiejskim Domu Kultury "Ostoja" w Serocku.Pan Janusz od 30 lat pasjonuje się uprawą różaneczników (w jego ogrodzie jest ich ok. 120) i innych rzadkich roślin ozdobnych.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu praktycznych rzeczy dotyczących wrzosowatych, mieli okazję podziwiać je na zdjęciach, a my -organizatorzy kolejnego spotkania z cyklu "Poznajemy sąsiadów" mamy nadzieję, że rozmowa z p. Januszem Radeckim wielu osobom ułatwi zaprojektowanie własnego ogrodu.Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic" - Świecie n/Wisłą (14-15-16 maja 2009r.)

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic" odbywały się 14, 15 i 16 maja 2009r. w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu n/Wisłą i zgromadziły dwadzieścia pięć teatrów z całego regionu kujawsko-pomorskiego.
Łącznie w Konfrontacjach wzięło udział ok. czterysta osób (wykonawców, nauczycieli, instruktorów i opiekunów).

Nasza grupa teatralna "I co z tego" wystąpiła w trzecim dniu konfrontacji w doborowym towarzystwie :Zespółu Teatralnego z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu , grupy "Szast-Prast" z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie, "Klaps" ze SP w Brzozie, Grupy Teatralnej ze SP w Paterku, Teatru "Kabuki" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, "Teatru 4-5-6" ze SP w Czernikowie, Koła Teatralnego ze SP nr 1 w Lubiczu i grupy "Szok" z Kamienia Krajeńskiego.
Jury w składzie:

MARTA RAU (przewodnicząca) - aktorka, reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej w Białymstoku
WIESŁAW KOWALSKI - aktor (Bydgoszcz)
MIECZYSŁAW GIEDROJĆ - aktor-mim, teoretyk wiedzy o teatrze, animator kultury (Bydgoszcz)
WANDA RZYSKA - aktorka (Bydgoszcz)

Postanowiło przyznać w kategorii teatrów "żywego planu" kl. IV-VI szkoły podstawowej dwie równorzędne nagrody
ufundowane przez Burmistrza Świecia i P.Dyrektor WOKiS w Bydgoszczy).Z radością pragniemy poinformować, że jedna z nich przypadła naszej Grupie Teatralnej "I CO Z TEGO" prowadzonej przez P. Dorotę Wiśniewską EWELINA ORZECHOWSKA, ZUZANNA POĆWIARDOWSKA oraz JAKUB OSSOWSKI otrzymali INDYWIDUALNE NAGRODY AKTORSKIE.Eko Teatr

Dnia 25 kwietnia 2009 r. odbył się X- Jubileuszowy Przegląd Teatrów Ekologicznych "Eko- Teatr". Celem imprezy było zainteresowanie dzieci i młodzieży problemem ekologii, kształtowanie wśród nich emocjonalnego stosunku do ochrony przyrody oraz twórczej postawy w działaniach teatralnych.
Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu, Szkoła Podstawowa w Łowinku oraz Urząd Gminy w Pruszczu. W ramach Eko- Teatru rozpisano również konkurs plastyczny pod nazwą "Żyjemy w zgodzie z przyrodą". Profesjonalne jury w składzie: Janusz Radecki, Brygida Kuhn, Agnieszka Pipowska przyznało 5 nagród w dwóch kat. Wiekowych:
W kat. Klas IV- VI szkół podstawowych
I miejsce dla Marty Kłoskowskiej z SP w Koronowie,
II miejsce dla Sebastiana Kiełpińskiego z SP w Koronowie
III miejsce dla Natalii Zyś z SP w Pruszczu.

Wystawę pokonkursową można było obejrzeć podczas trwania Eko- Teatru. W tym dniu odbyło się również wręczenie nagród.
Na deskach łowinkowskiego Domu Kultury zaprezentowało się 78 młodych wykonawców ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. W tym roku gościliśmy grupy teatralne z Torunia, Michala, Stronna, GOKSiR w Pruszczu, Sp w Łowinku, Lipinek oraz Niewieścina.
Jak co roku występy obejrzało wielu mieszkańców naszej gminy i zaproszonych gości. Po prezentacjach na wszystkich uczestników czekała niespodzianka- grill z kiełbaskami oraz słodkie wypieki. Profesjonalne jury w składzie: Dorota Nowak, Róża Krutnik oraz Grzegorz Tomaszewski przyznało Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Wójta Gminy Pruszcz Grupie teatralnej I co z tego; z naszego ośrodka. Pierwsze wyróżnienie otrzymał zespół "Ciapciaki" ze Szkoły Podstawowej w Łowinku, drugie wyróżnienie - Teatr Lalek i Cieni ;Imagilandia" z Torunia, zaś trzecie wyróżnienie zespół "Gwiazdki ze Stronna". Ponadto jury przyznało nagrodę dla zespołu Tango z Michala za "Wykonanie Finałowych piosenek ekologicznych w spektaklu" oraz nagrody indywidualne za "Kreacje Aktorskie" dla : Agaty Romanowskiej, Wiktorii Kwaśna, Renacie Pięcie, Dominice Mieszczyńskiej, Zuzannie Gaca, Ewelinie Orzechowskiej, Zuzannie Poćwiardowskiej, Zuzannie Ziemer, Jakubowi Ossowskiemu, Bartkowi Kujawskiemu, Weronice Kaczmarek i Weronice Przybył.
Wszystkie występujące zespoły otrzymały dyplomy, słodycze oraz jak zawsze wspaniałe drzewka.


Kontynuując cykl spotkań p.n. "Poznajemy sąsiadów" 17 kwietnia w Serocku mogliśmy porozmawiać o hodowli gołębi pocztowych z p. Januszem Koźlinką i Jerzym Szymczakiem.
W spotkaniu wzięli udział inni hodowcy z naszej gminy, co bardzo korzystnie wpłynęło na jakość przekazywanych informacji.
Każde spotkanie z tego cyklu stałym bywalcom daje dużo zadowolenia oraz pozytywnie wpływa na integracje grupy.21 marca (sobota) w Domu Kultury w Łowinku zebrała się grupa pań "Bellis", uczniowie szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami oraz pracownicy ośrodka po to, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wcześniej przygotowane Marzanny zostały, po symbolicznym przejściu przez wieś, spalone, a dziewczyny ze śpiewem na ustach wniosły gaik - symbol odradzającego się życia. Pogoda pierwszego dnia wiosny była słoneczna choć wietrzna, ale dobre nastroje, biesiadowanie przy ognisku (kiełbaski, placek drożdżowy, wspólny śpiew) spowodowały, że wszyscy z żalem rozchodzili się do domów.Kolejny raz spotkaliśmy się w Serocku by poznać zainteresowania, pasje naszego "sąsiada" -20 marca p. Arlety Bizoń.
Pani Arleta stosunkowo niedawno mieszka w Gminie Pruszcz- od 1997r. ,ale bardzo szybko dała się poznać jako osoba aktywna, chętna do pomocy i działań na rzecz lokalnej społeczności. Obdarzona społecznym zaufaniem w 2002r. została sołtysem wsi Parlin a od 2006r. działa w Lokalnej Grupie Działania "Zakole Dolnej Wisły" a sezon jesienno - zimowy spędza grając w tenisa stołowego (zdobywa laury na turniejach). Gratulujemy


Cykl "Poznajemy sąsiadów" rozwija się. Pasjonatów, społeczników w naszej gminie nie brakuje. 20 lutego p. Zbigniew Stożek- pszczelarz wprowadził uczestników spotkania w arkana pszczelarstwa. Pan Zbigniew Stożek opowiadał o zwyczajach roju, sposobach pozyskiwania miodu oraz walorach leczniczo- kosmetycznych miodu i produktów pochodnych (pyłek kwiatowy, propolis).


23 stycznia gościem spotkania p.n. "Poznajemy sąsiadów" był pan Tomasz Pankanin. Osoba o szerokich zainteresowaniach- instrumentalista w Orkiestrze Dętej OSP, właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Bysławku, kolekcjoner starych bryczek, i innych przedmiotów ...
Wszystkich uczestników spotkania p. Tomasz zainteresował nie tylko ciekawymi opowieściami, ale również drobnymi przedmiotami (rzemieślniczymi) o których zastosowanie i nazwy pytał obecnych.


"Poznajemy swoich sąsiadów:"

19 grudnia w Domu Kultury "Ostoja" w Serocku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu " Poznajemy sąsiadów". Wykorzystując świąteczny nastrój, atmosferę bożonarodzeniowych przygotowań poprosiliśmy swoich gości o wspomnienia dotyczące Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia kojarzone z ich rodzinnym domem, latami młodości, przeniesienia zwyczajów do nowego środowiska (własna rodzina). Nasi goście podkreślali, że zawsze starali się kultywować obchody świąt w sposób niezmieniony i jak najbardziej uroczysty.
Wspomnieniom towarzyszyły kolędy śpiewanie wspólnie z zespołem gitarowym prowadzonym przez p. Romana Graula i Hannę Szopińską.
Naszymi gośćmi byli: p. Stefan Rochon z Pruszcza, p. Irena Lewandowska ze znajomymi z Niewieścina.

Andrzejki na ludowo

W dniu 29 listopada zgodnie z tradycją andrzejkową odbyło się spotkanie w Domu Kultury w Łowinku. Część artystyczną przygotował GOKSiR, natomiast kulinarną panie z Łowinka, Łaszewa, Brzeźna i Gołuszyc.
W imprezie wzięli udział przede wszystkim mieszkańcy Łowinka wraz z dużą grupą dzieci. Największym zainteresowaniem cieszył się spektakl teatralny w wykonaniu członków zespołu "Klonowanie" z Klonowa ("Kiszenie kapusty i świniobicie) oraz tradycyjne wróżby andrzejkowe."Mini Playbac Show"

19 listopada po raz kolejny odbył się w Domu Kultury w Serocku Festiwal Mini Pleyback Show. Jury w składzie:
Maria Sobczak, Ewelina Kopka oraz Mirosław Kopka oceniło występy 25 wykonawców ze szkół z Pruszcza, Zbrachlina, Łowinka, Korytowa oraz Serocka.
W kat. klas I- III przyznano:
- I nagrodę dla Kacpra Putinkowskiego z Serocka
- II nagrodę dla Roberta Koszowskiego z Pruszcza.
W kat. klas Iv- VI przyznano:
- I nagrodę dla Bartka Kujawskiego, Szymona Tracza i Jakuba Ossowskiego z Łowinka ( ZESPÓŁ Kombi)
- II nagrodę dla Justyny Majewskiej z Łowinka ( Maryla Rodowicz)
- III nagrodę dla Marty Musiał z Serocka ( Lacky Twice) oraz Zuzanny Ziemer, Weroniki Kuchno, Roberta Kwiatkowskiego i Damiana Kwasigrocha ( ABBA).
W kat. klas gimnazjalnych przyznano:
- I nagrodę dla Monika Steinborn z Serocka ( Kate Ryan)
- II nagrodę dla Magdy Reckiej, Eweliny Gackowskiej, Emilii Rakowskiej i Doroty Jóźwik z Serocka ( Rimini Project),
- III nagrodę dla Barbary Skórzeskiej, Joanny Maziarczyk i Darii Glazik z Serocka ( Shugababes)

Przyznano również nagrodę specjalną dla Karola Skalskiego oraz Dariusza Radeckiego z Serocka.
Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Oranizatorem imprezy i fundatorem nagród był GOKSiR w Pruszczu.Spektakl "W poszukiwaniu zaginionego Koziołka Matołka"


Grupa Teatralna "I co z tego" działająca przy Domu Kultury W Łowinku została zaproszona na Spotkania Teatralne "Magia Teatru" do Pałacu Młodzieży. Spektakl "W poszukiwaniu zaginionego Koziołka Matołka" wg scenariusza i w reżyserii Doroty Wiśniewskiej, spotkał się z gorącym przyjęciem najmłodszej prawie 200 osobowej bydgoskiej widowni. Organizatorzy przygotowali dla grupy niespodzianki. Zwiedziliśmy Wystawę Misiów, obejrzeliśmy pracownie mieszczące się w Pałacu mieliśmy możliwość skorzystania z basenu.
"Poznajemy swoich sąsiadów"

          21 listopada w Wiejskim Domu Kultury "Ostoja" w Serocku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy sąsiadów".
Tym razem swoje zainteresowania filatelistyczne prezentował pan Czesław Kuhn z Pruszcza.
Zbieraniem znaczków pocztowych, stempli pocztowych i kart zajmuje się pan Czesław od prawie 50 lat. Posiada ogromną wiedzę na temat swojej pasji, którą dzielił się z zaproszonymi gośćmi. Bardzo żałował, że niewielkie zainteresowanie filatelistyką wykazują młodzi ludzie. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, choć w niewielkim gronie.


          17 października w Domu Kultury "Ostoja" w Serocku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Poznajemy sąsiadów"- czyli ludzi z pasją, kolekcjonerów, hobbystów. Bohaterem wieczoru był Wojciech Chmieliński z Serocka, którego pasją jest fotografia. Pan Wojciech fotografuje ptaki, przyrodę zajmuje się liczeniem ptasiej populacji, działa na rzecz ochrony miejsc lęgowych ptaków i szeroko pojętej ekologii.
          Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć oraz pokaz slajdów slajdów z wypraw w różne ciekawe przyrodniczo rejony naszego województwa.
Atmosferze spotkania oraz poruszane tematy zachęcały do rozmów i wymiany poglądów.
          Wszystkich zainteresowanych chęcią zaprezentowania swoich pasji prosimy o kontakt telefoniczny (052) 562 77 25, (052) 33 20 414Koło teatralne


          Grupa teatralna pod nazwą "Bardzo Ostry Pilniczek" działa od 2000 roku przy Domu Kultury w Serocku. Na początku swej działalności skupiała w swych szeregach dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Obecnie w w skład zespołu wchodzą uczniowie gimnazjum licealiści oraz studenci. Zespół występuje na różnego rodzaju imprezach organizowanych przez nasz ośrodek. Współpracujemy również ze szkołami oraz Stowarzyszeniem "Aktywna Młodzież" organizując imprezy o charakterze teatralnym dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Bierzemy również udział w przeglądach teatralnych: oto nasze największe sukcesy:
- trzykrotne zdobycie Grand Prix w Międzygminnym Przeglądzie Teatrów Ekologicznych "Eko- Teatr",
- wyróżnienie na eliminacjach powiatowych Wojewódzkich Konfrontacji Teatrów Dziecięcych "Kurtynka" oraz wyróżnienie dla aktora i instruktora prowadzącego - na szczeblu wojewódzkim (2003 r.)
- Nagroda Dnia oraz 9 nagród indywidualnych w Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Kurtynka" (2004 r.)
- Wyróżnienie w IV Festiwalu Artystycznym Gimnazjów woj. kujawsko- pomorskiego GIM - ART. w Bydgoszczy ( 2004 r.)
- I miejsce w przeglądzie "Kultura na 6" w Bydgoszczy w kategorii kabaret (2006 r.)
- I miejsce w przeglądzie "Kultura na 6" w Bydgoszczy w dwóch kategoriach: kabaret i etiuda teatralna oraz nagrody dla najlepszych aktorów (2007 r.)
- Zespół otrzymał grant z Polsko- Amerykańskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży na realizację projektu "Bawimy się w teatr- dając radość najmłodszym".

          Od października 2006 roku działa przy naszym ośrodku druga grupa teatralna, w skład której wchodzą uczniowie SP z Łowinka. Zespół "I co z tego" już wiosną odniósł pierwsze sukcesy zdobywając Grand Prix w Międzygminnym Przeglądzie Teatrów Ekologicznych "Eko- Teatr" oraz I miejsce w VI Regionalnym Przeglądzie Piosenek i Teatrzyków o tematyce Ekologicznej w Myślęcinku. Opiekunem grup teatralnych jest instruktor k.-o. mgr Dorota Wiśniewska.

Zajęcia:

Grupa teatralna "I co z tego" (Łowinek)

Wtorek godzina 17:00 - 19:00
Piątek godzina 15:00 - 17:00

Grupa teatralna "Bardzo ostry pilniczek" (Serock)
Piątek - godzina 19:30 - 22:00
Sobota - godzina 9:00 - 11:30